Maurizio Repetto előadássorozata

2024. március 22.

Maurizio Repetto, a Torionói Műszaki Egyetem professzora egy 7 előadásból álló előadássorozatot tart a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen április 22-25 között.

A kurzus témája a villamosenergia-rendszerek optimalizálása, energiaközösségek, hibrid energiarendszerek. A kurzus elméleti része Phd és MSc szintű előadásokból és gyakorlati alkalmakból áll. A kurzus minden előadása szabadon látogatható, de regisztrációhoz között.

Kérem, akit érdekel a kurzus, az alábbi linket jelezze részvételi szándékát: https://forms.office.com/e/L6F4KCAUcJ
A jelentkezés csak a létszám felmérését szolgálja, kötelezettséggel nem jár, a válaszok később módosíthatók.

A kurzus részletes tervezete az alábbi:

1.) Energiaközösségek -- jó gyakorlatok az Európai Unióban - ismeretterjesztő előadás
Időpont: április 22. hétfő 18-20
Témák: Energiaközösségek alapjai, üzleti modelljei, gyakorlati megvalósítása, bevétel megosztása a közösségi tagok között.

2.) Adatalapú technológiák alkalmazása villamosenergia-rendszerekben - elméleti előadás
Időpont: április 23. kedd 14-16
Témák: Bevezetés a gépi tanulásba, statisztika alapjai, optimalizálás alapjai.

3.) Felügyelt tanítás: regresszió és klasszifikáció - elméleti előadás
Időpont: április 23. kedd 16-18
Témák: Polinomiális görbe illesztés, túltanulás és alultanítás, Support Vector Machine, kernel függvények, Support Vector Classification, klaszterezés.

4.) Mesterséges neurális hálók alkalmazása a villamos energetikában - elméleti előadás
Időpont: április 24. szerda 10-12
Témák: Mesterséges neurális hálózatok alapjai, felépítése, veszteségfüggvény; tanulás, mint optimalizálási probléma.

5.) Előrejelzés és klasszifikáció - számítógépes gyakorlat
Időpont: április 24. szerda 14-16
Témák: Napelem termelés előrejelzés, épületenergia-felhasználás osztályozás.

6.) Villamos profilok klasszifikálása - számítógépes gyakorlat
Időpont: április 25. csütörtök 14-16
Témák: Villamos fogyasztási profilok klaszterezése, profilok hálózathoz rendelése, osztályozása.

7.) Hibrid energiarendszerek - ismeretterjesztő előadás
Időpont: április 25. csütörtök 18-20
Témák: A "Távfűtési és Távhűtési Hálózatok az Integrált Energia Rendszer Kontextusában" projekt főbb eredményei, felhasznált technológiák, perspektívák.